Logo Image

Former Managing Councils

FEPSAC 40th anniversary: Poster exhibition by Roland Seiler

download here

group picture.jpg

Managing Council 2007-2011

President: Paul Wylleman, Belgium

Vice-President: Chris Harwood, UK

Secretary General: Urban Johnson, Sweden

Treasurer: Philippe Brunel, France & Alberto Cei, Italy

Members:

Anne-Marie Elbe, Denmark

Antonis Hatzigeorgiadis, Greece

Xavier Sanchez, UK / Netherlands

Klaudia Zuskova, Slovakia

 

Managing Council 2003-2007former council 2.jpg

President: Roland Seiler, Switzerland

Vice-President: Maria Psychountaki, Greece

Secretary General: Paul Wylleman, Belgium

Treasurer: Marja Kokkonen, Finland

Members:

Klaudia Zuskova, Slovakia

Urban Johnson, Sweden

Reinhard Stelter, Denmark

Kaivo Thomson, Estonia

Philippe Brunel, France 


Managing Councils 1969-2003

Year

President

Vice-President

Treasurer

Secretary General

1999-2003

Glyn Roberts, Norway

Roland Seiler, Switzerland

Paul Wylleman, Belgium

Erwin Apitzsch, Sweden

1995-1999

Stuart Biddle, Great Britain

Erwin Hahn, FRG and Germany

Yves Vanden Auweele, Belgium

Erwin Apitzsch, Sweden

1991-1995

Stuart Biddle, Great Britain

László Nàdori, Hungary

Erwin Hahn, Germany

Erwin Apitzsch, Sweden

1987-1991

Paul Kunath, GDR and Germany

László Nàdori, Hungary

Erwin Hahn, FRG and Germany

Erwin Apitzsch, Sweden

1983-1987

Paul Kunath, GDR

László Nàdori, Hungary

Erwin Hahn, FRG

Erwin Apitzsch, Sweden

1979-1983

Guido Schilling, Switzerland

László Nàdori, Hungary

Ivan Macak, Czechoslovakia

Erwin Hahn, FRG

László Nàdori, Hungary

1975-1979

Guido Schilling, Switzerland

Ivan Macak, Czechoslovakia

Erwin Hahn, FRG

László Nàdori, Hungary

1969-1975

Ema Geron, Bulgaria

José Roig Ibanez, Spain

Ivan Macak, Czechoslovakia

 

Coscun Sarman, Turkey

Guido Schilling, Switzerland

Eric de Winter, France

 


Former MC Members 

Name

Years

Mihai Epuran, Romania

1969-1979

Paul Kunath, GDR

1969-1983

Ivan Macak, Czechoslovakia

1983-1987

Wiktoria Nawrocka, Poland

1969-1972

Albert Rodionov, USSR

1969-1979

Coscun Sarman, Turkey

1975-1979

Guido Schilling, Switzerland

1969-1970

Erwin Hahn, GFR

1972-1975

László Nàdori, Hungary

1972-1975

Philip Genov, Bulgaria

1975-1991

John Whiting, Great Britain

1975-1978

Erwin Apitzsch, Sweden

1979-1983

Clive Bond, Great Britain

1979-1982

Gennadi Gorbunov, USSR

1978-1991

Georges Rioux, France

1979-1983

Frank Sanderson, Great Britain

1982-1987

Friedrich Blanz, Finland

1983-1991

Giselher Guttman, Austria

1983-1987

Edgar Thill, France

1983-1991

Stuart Biddle, Great Britain

1987-1991

Václav Hosek,Czechoslovakia

1987-1991

Jadwiga Klodecka-Rozalska

1987-1991

Alberto Cei, Italy

1991-1995

Marc Durand, France

1991-1995

Jarmo Liukkonen, Finland

1991-2003

Roland Seiler, Switzerland

1991-1999

Yves Vanden Auweele, Belgium

1991-1995

Michael Bar-Eli, Israel

1995-1999

Natalia Stambulova, Russia

1995-1999

Yannis Zervas, Greece

1995-1999

Irina Holdevici, Romania

1999-2003

Nanette Mutrie, Great Britain

1999-2003

Glyn Roberts, Norway

2003

Reinhard Stelter, Denmark

1999-2007

Yannis Theodorakis, Greece

1999-2003